Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Ze względu na awarię kierowcy ... za jakiś czas :/

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Puchar Polski Automobilklubów i Klubów to jedna z najważniejszych imprez sportowych organizowanych w Poznaniu. Załogi w liczbie 61 reprezentowały kluby miedzy innymi ze Szczecina, Torunia, Zielonej Góry, Leszna, Olsztyna, Wałbrzycha, Nysy ... i kilku innych dość odległych miast. Z Poznania jak zwykle na takich imprezach najliczniej stawił się młody klub z Politechniki Poznańskiej w sile 17 załóg.
W piątek od godz. 16 na Torze Poznań odbyło się pierwsze badanie techniczne które u kilku załóg wykazało braki regulaminowe - przepalone żarówki czy przeterminowane gaśnice nie należały do rzadkości. Na szczęście był czas do dnia następnego na usunięcie wszelkich nie domagań sprzętowych. Wieczorem chętni mieli okazję przejechania raz w ramach treningu Super OES-u. Znalazło się jednak kilka załóg które ćwiczyło nielegalnie (zapis regulaminu) nieświadomi co ich jeszcze czeka. W sobotę rano po ponownym badaniu technicznym odbyła się odprawa zawodników. Pan Kopczyk oprócz wyjaśnienia na co się mamy przygotować poinformował, że załogi które złamały regulamin muszą dopłacić po 50zł. Po odprawie kawalkada pojazdów przejechała na ul.Towarową gdzie o 10:30 z rampy ruszyła pierwsza załoga. Co się działo dalej widać na zdjęciach poniżej i nie wymaga to komentarza.
Muszę powiedzieć, że organizacja całości była - jak dla mnie - wzorowa. Wszystko odbyło się o czasie (z minimalnymi poślizgami) a co najważniejsze nie tworzyły się korki przed próbami. Jednak największe słowa uznania za pomysł z kartami drogowymi który wyeliminował odwieczny problem neutralizacji.
Niestety 4 załogi nie zaliczą swojego występu do udanych. Na szczęście straty odnotowano wyłącznie w sprzęcie.
Wynik końcowy - miejsce 6 w grupie i 52 (61) w generalce.
 
 

Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /home/dez/public_html/rajdy/images/galeriay/2005-ppaik/