Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Ze względu na awarię kierowcy ... za jakiś czas :/

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Targi Motoryzacyjne kojarzą się przede wszystkim z wystawą samochodów. W tym roku postawiono raczej na wszystko co ma związek z motoryzacją więc samochody owszem były tyle, że przy okazji czegoś i w ilości delikatnie rzecz ujmując marnej. Kilka (dosłownie) egzemplarzy stało w budynku z "tuningiem" ale i one nie reprezentowały sobą nic szczególnego. Bo ciężko jest się zachwycić "nowościami" typu Toyota Prius czy też replika Cobry.
Spore zainteresowanie wzbudził polski "wynalazek" o nazwie Clic. W założeniu miał to być pojazd o parametrach umożliwiających jego prowadzenie od szesnastego roku życia. Było o tym głośno swego czasu w mediach i ... cisza. Aż tu nagle pokazuje się na targach i to w nowych odmianach (m.in. picap i cabrio). Może jednak coś z tego pomysłu da się zrealizować ? Chociaż przy proponowanych cenach to zabawka dla wybranych.
Na uwagę zasługuje pokaz oldtimerów zorganizowany przez Automobilklub Wielkopolski oraz olbrzymia limuzyna ZIŁ 111 D (długość 6,5m !!) z 1964r. Z ciekawostek tego pojazdu wymienię, że posiadał 2 akumulatory bo jednym nie dawało się go uruchomić. Średnie spalanie 40 l/100km.
Reszta wystawy to akcesoria, materiały eksploatacyjne, ścieżki diagnostyczne, gadżety, części zamienne ...
Z nowych trendów należy wspomnieć o sporej ilość urządzeń do recyclingu pojazdów. Kto wie, czy za jakiś czas nie będzie to opłacalny interes w Polsce. Ponad milion aut jakie wjechały do naszego kraju przez ostatni rok raczej nie da się zaliczyć do nowych i wkrótce może okazać się, że nadają się wyłącznie na złom. A złomowanie to nie tylko odstawienie pojazdu na plac. Ekolodzy czuwają. Z ciekawszych maszyn wymienię urządzenie do odzyskiwanie i segregacji 7 płynów z samochodu - płyn hamulcowy, olej w silniku, olej w skrzyni biegów, olej w dyfrze, płyn w chłodnicy, paliwo i wreszcie płyn spryskiwacza.
Biorąc pod uwagę sprzedaż nowych samochodów rzędu 200.000 sztuk rocznie i ponad milion stojących w komisach i na podwórkach oczekujących na nowego właściciela można się spodziewać, że przyszłoroczne targi okażą się ponownie imprezą Moto Gadżet Show.