Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Po baaaardzo długiej przerwie ... 01.12.2018 Tor Poznań

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

W ostatni weekend tego lata na Torze "Poznań" zebrali się miłośnicy rajdowych zmagań by rywalizować o miano najszybszego kierowcy w V KJS-ie Winogrady zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Popularnych Mistrzostw Okręgu, zorganizowanym wspólnie przez Klub Motorowy Winogrady i Automobilklub Wielkopolski. Piękna pogoda i wakacyjna przerwa w organizacji tego typu imprez sprawiły, że na tor zjechały aż 63 załogi.
Na uczestników czekało 9 prób: "karting", "klomby", "ciężarówki" i "kiermasz", które to próby należało przejechać dwukrotnie oraz tzw. "mleczarnia" zlokalizowana na Dębcu.
Poza tradycyjnymi "Maluchami", Fiatami CC i SC, Oplami czy Nissanami na starcie mogliśmy podziwiać cztery Subaru Imprezy oraz Fordy Pumy. Członkowie Ogólnopolskiego Klubu Puma, którzy przyjechali do nas w liczbie 10 załóg, po raz pierwszy uczestniczyli w Konkursowej Jeździe Samochodowej. Zwycięzca markowej klasy Puma - Łukasz Łuczyński powiedział nam po rajdzie: - Przyjechaliśmy z Klubu Puma, rajd był dosyć trudny głownie ze względu na mieszaną nawierzchnię, dużo piasku, wcześniejsze samochody rozrzucały piasek po asfalcie i nie jechało się najłatwiej. Ogólnie organizacja imprezy super, fajna atmosfera, pogoda też dopisała. Jest to nasz rajdowy debiut, ale zamierzamy jeszcze przyjechać, być może w większym gronie. Nasz klub jest duży i cały czas się rozwija, przybywa samochodów, mamy ogólnopolskie zloty raz w roku, prócz tego regionalne i to był właśnie taki zlot połączony z udziałem w rajdzie.
W pozostałych klasach po zaciętej walce zwyciężyli:
Klasa 1 - Patryk Bogucki/Arek Krystek (Fiat 126 p)
Klasa 2 - Izabela Bzyl/Karolina Kulka (Fiat SC)
Klasa 3 - Tomasz Bilski/Małgorzata Bilska (Opel Corsa)
Klasa 4 - Paweł Płóciniczak/Emilia Okleja (Opel Astra)
Klasa 5 - Łukasz Janiak/Sebastian Glinka (Subaru Impreza)
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej została załoga Bartek Lewandowski/Piotr Botte. Bartek tak podsumował V KJS Winogrady: - pierwszy raz wygrałem "generalkę" , tak więc nic innego nie mogę powiedzieć jak tylko to, że rajd mi się bardzo podobał, próby były bardzo ciekawe, może pozostaje bardzo delikatny niedosyt co do ilości, ale organizacja sprawna, bardzo szybko się skończyło. Specjalne podziękowania dla mojego pilota, który jechał pierwszy raz i bardzo dobrze sobie poradził.
Zwycięzcom wszystkich klas gratulujemy i zapraszamy na kolejny KJS w ostatni weekend października. Szczegóły wkrótce na stronach Automobilklubu Wielkopolski.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu KJS-u firmom: Getin Bank, W&W Auto Części, Fox Alarm, Biuro Plus oraz RED.
 
Tekst - Teresa Cichacka     www.aw.poznan.pl
Foto - Teresa Cichacka, Witold Pomin