Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Po baaaardzo długiej przerwie ... 01.12.2018 Tor Poznań

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Ponad 50 załóg przyjechało rywalizować w VI KJS Winogrady który tym razem nietypowo przewidywał 2 dni zmagań. Impreza połączona ze zlotem Internetowego Klubu Alfa Romeo dawała możliwość wyboru formy w jakiej załoga chciała uczestniczyć. Zawodnicy i zlotowcy podzielili się na tych startujących w KJS-ie, ALT-cie lub rajdzie turystycznym.
Uroczysty start z Placu Mickiwicza gdzie odbyło się również BK rozpoczął część KJS-ową. Próby na Torze Poznań były jak zwykle szybkie (depo, karting) ale nie zabrakło typowo technicznych (kaloryfer, ciężarówki).
Niestety nie wszystkim udało się dojechać do mety ale taka już natura rajdów. Mimo wszystko nawet pechowcy wypowiadali się pozytywnie o konfiguracji prób a przy okazji dość krytycznie o swoich umiejętnościach.
W drugi dzień spotkaliśmy się na lotnisku w Kąkolewie. To dość rozległy obszar, na którym przygotowaliśmy 7 prób jechanych w pętli po 3 razy. Ustawienie prób było takie, że meta poprzedniej była niedaleko startu następnej. W związku z tym wszystko przebiegało sprawnie i tylko od czasu do czasu tworzył się korek nie większy niż kilkanaście aut. Ze względu na ukształtowanie terenu i przyjęty ruch jednokierunkowy była to właściwie jedyna okazja do podpatrzenia "konkurencji".
Tym razem obyło się bez strat w sprzęcie a najpoważniejszy incydent to dość skuteczne zakopanie auta na próbie. Po drugiej pętli nastąpiła godzinna przerwa na przygotowany przez organizatorów posiłek i ewentualną naprawę auta.
Po trzeciej pętli ok godziny 14-tej zawodnicy udali się w drogę powrotną do Poznania ponieważ oficjalne podsumowanie i zakończenie imprez przewidziano w Hotelu Orange na godz. 21.