Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Ze względu na awarię kierowcy ... za jakiś czas :/

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Kolejny SuperOES pokazał, że chętnych na taką zabawę nie brakuje. Tym razem 64 auta stanęły w szranki na próbach przygotowanych przez Tomka Płaczka. I jak zwykle na SO było szybko ale i technicznie.Pogoda tym razem również dołożyła swoje trzy grosze i wyszło tak, że dwie pętle jechaliśmy po torze mokrym a dwie po względnie suchym.
Szykana niby rzecz łatwa do objechania ale jak ją ustawi fachowiec to różnie z tym bywa. Na kilka jakie dane nam było przejeżdżać dwie zasługują na szczególną uwagę. Pierwsza na nitce toru kartingowego ustawiona zupełnie nietypowo zmieniła dość zasadniczo przejazd jednego z zakrętów i delikatnie rzecz ujmując zaskoczyła część z zawodników, druga na końcu "depo" która wymagała wyjątkowego wyczucia. Dojeżdżając do niej prędkościomierz chyba u nikogo nie pokazał mniej jak 100 km/h, do tego zmienna pogoda i w efekcie wyczucie punkty hamowania okazało się niezłym wyzwaniem. W związku z tym dość często ta szykana była "rozbierana" do czego i ja się niestety przyłożyłem. Straty w aucie na szczęscie nie wielkie - lusterko, kierunkowskaz, lekko wgięty błotnik i na pamiątkę odcisk opon. Na kolejnych 3 przejazdach miałem już więcej szacunku do tej przeszkody.
Niektórzy koledzy mieli mniej szczęścia i dość mocno pobijali swoje auta a zdażyło się też prawie dachowanie (auto zatrzymało się na boku)
Wynik - miejsce 2 w klasie i 51 na 64 w generalce.