Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Po baaaardzo długiej przerwie ... 01.12.2018 Tor Poznań

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Niestety kolejny raz nie było "pięknych okoliczności przyrody" na jakie każdy biorący udział w Oesie Wigilijnym liczył czyli śniegu. I po co ja zakładałem te zimówki ? Dwa tygodnie mieliśmy śnieg ale przed imprezą jak na złość przyszła odwilż. Dobrze, że jako zapas zabrałem 2 slicki markgum w miękkiej mieszance. Na odcinku testowym już po pierwszym zakręcie wiedziałem, że opony zimowe to był zły wybór. Zatem na przód trafiły wspomniane markgumy i mimo prawie 10 stopni mrozu sprawdziły się wyśmienicie.
Co do samej imprezy - najlepsza trasa w tym roku. Było wszystko - sucho, lód, naniesiony piach, technicznie, szybko ... Nie ma się do czego przyczepić. A biorąc pod uwagę, że w piątek jeździliśmy po zmroku to łatwo się domyślić, że emocji nie brakowało.
W sobotę od rana zjawiło się więcej zawodników (ponad 100) niż w piątek (70 kilka) a ponieważ trasa nie uległa zmianie w kilku miejscach zrobiła się bardziej zdradliwa po wielokrotnych przejazdach i nanoszeniu "syfu" z lodem. Na efekty nie trzeba było długo czekać - padł rekord aut które nie dojechały do mety. Co najmniej klika z nich wymaga solidnej naprawy.
W temacie napraw - kilka dni przed imprezą kolejny raz naprawiane były hamulce. Wymiana pompy pomogła na dwa przejazdy piątkowe. Resztę imprezy robiłem wszystko, żeby w coś nie uderzyć. Pedał wciśnięty do oporu a auto jedynie co nieco zwalniało.
 
 
FOTO - Tomsz Szwajkowski / FILM z piątku / FILM z soboty