Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Ze względu na awarię kierowcy ... za jakiś czas :/

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

To był mój ostatni występ na tym zestawie hamulców ! Śmieszne to przestało być dawno a dzisiaj zrobiło się już niebezpieczne. Nie dość, że tyły blokowały się jeszcze wcześniej niż zazwyczaj (słychać na filmie) to na dodatek podczas hamowania auto bardzo mocno ściągało w lewo. Przy warunkach jakie panowały na oesie taki zestaw prosił się o bardzo duże kuku. A, że okazji do przefasonowania auta nie brakowało musiałem brać spore poprawki na punkty hamowania tracąc cenne sekundy. Jak będzie widać na filmie w kilku miejscach nie udało się ale na szczęście obyło się bez strat. Sporo stresu kosztował mnie nawrót przy placu cygańskim - ten sam na którym skończyłem jeden z oesów. Bardzo ślisko, dużo "syfu" z topniejącym śniegiem i nie ma gdzie uciekać. Rozbite BMW widoczne na foto nie było jedynym z przygodami w tamtym miejscu.
Podstawowym problemem całej imprezy była lista startowa podzielona na klasy a nie jak wcześniej bywało wg. wyników z poprzednich edycji oesu. Stąd właśnie wzięło się sporo przypadków wyprzedzania, powtarzania przejazdów i niepotrzebnych stresów. Nawet ja wyprzedziłem 3 zawodników. Z dwoma wiąże się strata kilku sekund nie wynikająca z ich winy ale tak to jest jak się dogania konkurencję tuż przed szykaną.
Pretensji nie miałem, protestów nie składałem, przejazdów nie powtarzałem. W końcu "to je rally".
Niespodzianka czekała mnie w domu gdzie na spokojnie mogłem przejrzeć wyniki. Okazało się, że był to jak do tej pory mój najlepszy występ na Superoesie - 8 miejsce na 27 aut w klasie i 58 na 110 w klasyfikacji generalnej. Widać, że konkurencja też nie miało lekko.
 
Film na YouTube