Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Po baaaardzo długiej przerwie ... 01.12.2018 Tor Poznań

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

Ognisko TKKF Winogrady gromadziło w swoich szeregach ludzi zainteresowanych dziedzinami rywalizacji na pograniczu sportu i rekreacji. Jedną z propozycji aktywnego wypoczynku, zaoferowaną członkom, była turystyka samochodowa. I tak w 1970 roku, grupa zapaleńców powołała do życia sekcję motorową.
Zaproponowano zmotoryzowanym, i sympatykom motoryzacji, uczestnictwo w imprezach, w których wiele było klasycznej turystyki i krajoznawstwa, ale również sportowej rywalizacji w dziedzinie sprawnego prowadzenia pojazdu. Okazało się, że mimo iż motoryzacja w tamtym czasie dopiero raczkowała, chętnych do uprawiania tej dyscypliny było wielu. Na imprezach, nazwanych rajdami turystycznymi, pojawiało się coraz więcej uczestników.
Wywodzili się oni przede wszystkim spośród mieszkańców nowych winogradzkich osiedli mieszkaniowych. Wśród działaczy sekcji pojawiły się osoby ze świata sportu samochodowego. To dzięki nim, skromna sekcja podjęła się wypromowania w Poznaniu wyścigów samochodowych na torze. W połowie lat 70 - tych Adam Smorawiński z kolegami, zorganizował na płycie lotniska na Ławicy profesjonalny wyścig samochodowy, w którym uczestniczyła czołówka polskich kierowców. Od tego momentu datuje się ścisła współpraca sekcji motorowej z Polskim Związkiem Motorowym.
Udane i akceptowane imprezy sportowe nie znalazły jednak kontynuatorów w szeregach członków sekcji. Główny nacisk został położony na rozwój działalności adresowanej do amatorów. Ponieważ podobną ofertę przedstawił PZM, działacze sekcji podjęli starania organizacyjne, aby uczestniczyć również na pełnych prawach członkowskich w działalności tej organizacji. Zamiar się powiódł i dzięki temu członkowie sekcji pojawili się na samochodowych imprezach mistrzowskich, osiągając wiele sukcesów.
Członkowie, reprezentujący sekcję w Turystycznych Motorowych Mistrzostwach Polski, Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostwach Polski, przyjęli dla sekcji nową nazwę tj. Klub Motorowy Winogrady.Załogi KM Winogrady zdobywały wielokrotnie indywidualne i drużynowe tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski. Wysokie umiejętności organizacyjne zostały również docenione przez władze obu organizacji, a dowodem na to niech będzie fakt przydzielania Klubowi organizowanie imprez o zasięgu ogólnokrajowym a także międzynarodowym.
Siedziba Klubu znajduje się w obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Rekreacji Ruchowej w Poznaniu przy ulicy Winogrady 11.

kmw-logo